Bostancıoğlu

Hata mesajı

Opel Astra Elektrik Ön Siparişe Açıldı!

2022 Altın Direksiyon Ödülü ve 2023 Red Dot Ödülleri’nde “Ürün Tasarımı” ödülüne sahip Opel Astra, artık Elektrikli versiyonuyla yollarda! 2028 yılına kadar tamamen elektrikli bir marka olma hedefiyle ilerleyen Opel, Türkiye’de Corsa Elektrik ve Mokka Elektrik modelleri ile girdiği elektrikli araç pazarına çok sevilen modeli Astra’yı da ekliyor!

Bugüne Kadar Üretilen En Çevreci Astra

Opel Astra Elektrik Eylül ayında Türkiye yollarına çıkmaya hazırlanıyor. Tıpkı içten yanmalı motora sahip Astra’lar gibi cesur ve yalın tasarım öğelerine hem iç mekanında hem de dış tasarımında yer veren Astra Elektrik teknolojisi, verimliliği ve güvenlik donanımlarıyla dikkat çekiyor.

Teknolojisi Ve Güvenliğiyle Dikkat Çekiyor

İki adet 10’’lik geniş ekrana sahip tamamen dijital Pure Panel Pro, kullanıcıya modern bir kokpit deneyimi yaşatıyor. Yeni nesil sezgisel insan-makine arayüzü, batarya şarj durumu veya menzili gibi önemli işlevleri görüntülerken, klima kontrolü gibi ayarlar ise düğme yardımıyla kolayca yapılabiliyor. Büyük IntelliHUD sanal gösterge paneli ve doğal ses tanıma özelliği ile sürücü, gözünü yoldan ayırmadan tüm işlevleri yönetebiliyor. IntelliDrive ile; şerit ortalama özellikli aktif şerit takip sistemi, gelişmiş kör nokta uyarı sistemi ve arka çapraz trafik uyarısı gibi gelişmiş güvenlik özellikleri sunuluyor. Tüm bu işlevler, toplam 168 bağımsız LED hücreye ve 10 aydınlatma moduna sahip, sınıfının öncüsü adaptif IntelliLux LED® Pixel farlar gibi donanımlarla birlikte sürüş güvenliğini daha da artırıyor.

418 Km’ye Kadar Menzil Ve Etkileyici Performans Sunuyor

Yeni Astra Elektrik, WLTP’ye göre 418 km’ye varan tamamen elektrikli sürüş menzili sunuyor. Bu menzilin kaynağı; 6 hücreli, 17 modülde 102 batarya hücresinden oluşan 54 kWsa’lık lityum-iyon batarya. Yeni Astra Elektrik, 100 kilometrede sadece 14,8 kWsa elektrik tüketiyor. Fren enerji geri-kazanım sistemi sürüş sırasında enerjinin geri kazanılabilmesini sağlıyor. Bu tüketim ortalaması ile Astra Elektrik, hem günlük kullanım için hem de uzun yolculuklar için de ideal bir otomobil. Astra Elektrik, 100 kW doğru akım ile hızlı şarj edildiğinde yüzde 80 batarya kapasitesine yaklaşık 26 dakikada ulaşabiliyor. Tamamen elektrikli Astra ayrıca evdeki duvar tipi şarj istasyonu için standart olarak üç fazlı 11 kW dahili şarj cihazı ile donatılmış durumda. Performans tarafında Opel Astra Elektrik’in elektrik motoru 156 beygir güç (115 kW) ve 270 Nm anlık hazır tork sunuyor. Verimliliği artırmak adına elektrikli Astra’nın maksimum hızı 170 km/s ile sınırlandırılmış olup sunulan 3 farklı sürüş modu ile aracınızı koşullara göre hazırlayabiliyorsunuz. Spor modu sürüş dinamiklerini bir üst seviyeye çıkarırken, Eko modu verimliliği maksimize ediyor. Normal mod ise her iki karakteri de dengeliyor.

Astra’nın Segment Liderliğine Yolculuğu Devam Ediyor

Opel Türkiye Genel Müdürü Emre Özocak, “Kompakt hatchback sınıfındaki en popüler oyunculardan biri olan Astra, yeni elektrikli neslinin satışa sunulmasıyla segment liderliğine doğru olan yolculuğuna emin adımlarla devam ediyor. Sadece mayıs ayında 1.347 adetlik Astra satışıyla C-HB’de yüzde 14,3’lük paya ulaşarak, yerli rakibimizin ardından 2’nci sırada yer aldık. İlk 5 aylık sonuçlarda ise Astra ile ithal C-HB sınıfında liderliği yakaladık. İçten yanmalı motorlu Astra ile yakaladığımz başarıyı, elektrikliye geçiş hamlemizde de hız kesmeden devam ettiriyoruz. Eylül ayı itibarıyla müşterilerimiz ile buluşacak olan Astra Elektrik’in de desteği sayesinde elektrikli otomobil satış payımızı daha da yükseltmeyi hedefliyoruz. 2023 yılında her 10 elektrikli araç müşterisinden bir tanesinin Opel müşterisi olmasını amaçlıyoruz” dedi.

Astra Elektrik İçin Nasıl Ön Sipariş Verebilirsiniz?

Astra Elektrik sahibi olmak için Opel’in online rezervasyon sistemini ziyaret ederek Opel yetkili bayisi Bostancıoğlu’nu seçebilir ve aracınızı kişiselleştirdikten sonra 75 bin TL’lik kaporayla ön siparişinizi kolayca oluşturabilirsiniz. Diğer bir yöntem ise Opel Astra Elektrik sayfamızı ziyaret ederek “Araç İle İlgileniyorum” bölümünden bilgi formunu doldurarak yetkili bayi Bostancıoğlu’nun sizlerle iletişime geçmesini sağlamanızdır.

Modeller

  • Opel Astra Elektrik Ön Siparişe Açıldı!
Opel Astra Elektrik Ön Siparişe Açıldı!