Bostancıoğlu

Hata mesajı

Opel Corsa Yenilendi!

Opel’in B segmenti hatchback modeli Corsa, yenilenen yüzüyle 2023’ün sonunda yollara çıkıyor.  Son 2 yılda Almanya’da sınıfının en çok satan otomobili, 2021’de İngiltere’de toplamda en çok satan otomobil ve Türkiye’de 2023’ün ilk 4 ayında en çok satılan Opel modeli olma başarısını gösteren Corsa, yenilenen ön - arka tasarımı ve iç mekanında yapılan teknolojik iyileştirmelerle beraber geliyor.

Opel Vizörü İle Çok Daha Yalın Ve Modern

Opel’in tasarım imzası haline gelen Vizör, artık Corsa’da da sunuluyor. Siyah Vizör, Corsa’nın ön bölümünü kaplayarak araç ızgarasını, LED farları ve Opel’in merkezi “Şimşek” logosunu tek bir ögede birleştiriyor. Ön tampondaki hava girişleri ise artık daha büyük. Bu sayede daha sportif ve güven veren bir duruşa sahip olan Yeni Corsa, donanım seviyesine bağlı olarak siyah tavan seçeneğiyle de tercih edilebiliyor ve tarzınızı başarılı bir şekilde yansıtabiliyor. Arka tarafa bakıldığında ise bagaj kapağını kaplayan Corsa yazısı modelin yenilenen detayları arasında göze göze çarpıyor. 

Daha Teknolojik İç Mekan

Yeni Opel Corsa’nın bilgi-eğlence sistemi de önemli özelliklerle iyileştirildi. Qualcomm Technologies’in entegre Snapdragon Kokpit Platformu, sürücü ve yolcuların gereksinimlerini karşılamak için gelişmiş grafik, multimedya, bilgisayarla görme ve yapay zeka (AI) özelliklerine sahip. 10 inç’lik renkli dokunmatik ekran navigasyon sistemi, bağlantılı hizmetler, doğal ses tanıma “Hey Opel” ve kablosuz güncellemeler gibi işlevlerle her zamankinden daha akıllı. Böylece gerçekleştirmek istediğiniz işlemler saniyeden çok daha kısa sürede gerçekleşiyor. Ayrıca Corsa, kablosuz Apple CarPlay - Android Auto bağlantı sistemine ve kablosuz şarj özelliğine de artık kavuşuyor.

14 LED Hücreli Intelli-Lux LED® Matrix Farlar Ve Gelişmiş Güvenlik Sistemleri

Yeni Opel Corsa’nın Intelli-Lux LED® Matrix farları artık 14 LED hücresine sahip. Yenilenen sistem, 8’den 14’e çıkan hücre sayısı sayesinde yoldaki diğer sürücü ve yolcuları eskisinden çok daha net bir şekilde ışık hüzmesinden korur ve sürücüsüne stadyum parlaklığında bir sürüş deneyimi sağlar.

Ayrıca yenilenen yüksek çözünürlüklü panoramik geri görüş kamerası, uyarlanabilir hız sabitleyici, yan cephe koruması, otomatik acil durum freni ve yaya algılama özelliğine sahip önden çarpışma uyarısına kadar birçok sürüş destek sistemi de Corsa’da sunuluyor.

İyileştirilmiş Bataryası Ve Yeni Motoruyla Corsa Elektrik

Şu anda 12 elektrikli modele sahip olan Opel, 2028’e kadar tamamen elektrikli bir marka olmayı hedefliyor. Opel’in elektriğe attığı adımın öncüsü olan ve 2020 Altın Direksiyon Ödülü sahibi Corsa-e iyileştirilmiş bataryası ve artırılmış performansı ile karşınızda!

Yeni Corsa Elektrik; 100 kW/136 HP ile WLTP’ye göre 350 km’ye kadar ve 115 kW/156 HP ile WLTP’ye göre 402 km’ye kadar menzil olmak üzere iki elektrikli sürüş seçeneğine sahip. Batarya elektrikli motor anlık 260 Nm tork ile sadece yüksek verimlilik seviyesi sunmakla kalmıyor, aynı zamanda her an üstün sürüş keyfi sağlıyor. Yeni Corsa Elektrik hızlı şarj cihazı ile yüzde 20’den yüzde 80’e sadece 30 dakikada şarj oluyor ve bu yönüyle kullanım kolaylığı da sağlıyor. Böylece Opel’in elektrikliye geçiş hamlesi istikrarlı bir şekilde devam ediyor.

Modeller

  • Opel Corsa Yenilendi!
Opel Corsa Yenilendi!